(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Мистецький проект об’єднав музикантів, художників, модельєрів, фотографів заради збереження перлини українського бароко у с. Годовиця під Львовом.

 

До Дня Незалежності, 23 та 24 серпня, у селі Годовиця під Львовом відбудеться потужний мистецький проект “Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці”. 

Тут зберуться музиканти та художники, яким не байдужа доля унікального шедевру архітектури епохи бароко  костелу, де творив Йоган Георг Пінзель. Відомий скульптор, чиїми шедеврами захоплювалася Європа, працював над створенням вівтаря у Костелі всіх святих у Годовиці. Храм, побудований у XVIII столітті нині перебуває в плачевному стані: без даху, склепінь, руйнується під дощем, снігом, вітром і заростає травою.

24 серпня о біля 200-літніх стін відбудеться концерт симфонічної музики, суголосної епосі Пінзеля, від Ukrainian Festival Orchestra (UFO). Дириґуватиме Іван Остапович. 

Тільки добірна українська музика на Ukrainian Live! У виконанні UFO прозвучить світова прем’єра Другої симфонії Павла Сениці, яка була похована в архівах понад сто років! Разом з оркестром київський піаніст Сергій Ковальов зіграє Фортепіанний концерт Фа дієз мінор Станіслава Людкевича, а соліст Львівського органного залу Дмитро Микитин виконає Концерт для фортепіано з оркестром Романа Сімовича. Скрипаль зі США Орест Смовж виконає Поему-концерт Євгена Станковича для скрипки з оркестром. Також прозвучить фрагменти з балету іншого львівського класика Анатолія Кос-Анатольського “Хустка Довбуша”.

Також у ці дів дні на берегах мальовничого озера у Годовиці проходитиме виставка картин “Натхненні Пінзелем”, сушка фотографій, лекції, та Silent Disko!

Вхід на подію буде безкоштовним. Організатори обіцяють безкоштовний трансфер зі Львова, а також напої та наїдки від партнерів.

 

Партнери та організатори:

У рамках проекту “Малі міста – великі враження”

За підтримки Міністерство культури України та #УрядГройсмана.

Партнер заходу – Арт студія Івони Лобан

Організатори концерту симфонічної музики – Ukrainian Live, Collegium Management, Львівський органний зал

Виконавці

Ukrainian Festival Orchestra

Іван Остапович – дириґент

Дмитро Микитин – фортепіано

Сергій Ковальов – фортепіано

Орест Смовж – скрипка

Програма

П. Сениця – Симфонія №2 Ре мажор (Світова прем’єра. Перша українська симфонія XX ст, віднайдена в архівах бібліотеки Вернадського)
Р. Сімович – Концерт для фортепіано з оркестром, І частина
С. Людкевич – Концерт для фортепіано з оркестром Фа дієз мінор (ІІ частина)
А. Кос-Анатольський – Увертюра до опери “Заграва”
А. Кос-Анатольський – Сюїта з балету “Хустка Довбуша” (версія І. Остаповича)
Є. Станкович – Поема-концерт для скрипки з оркестром

Віолончель – Максим Римар

Фото – Євген Червоний

Про локацію

Костел всіх святих – колись парафіяльний римо-католицький храм, пам’ятка архітектури 18 століття стилю бароко у селі Годовиця Пустомитівського району Львівської області.

Будівництво костела тривало сім років (1751-1758 рр.), а робота над внутрішнім та зовнішнім декором святині продовжувалася ще у 1760-х рр. Костел – це перша і найдосконаліша робота архітектора Бернарда Меретина.

Розписом інтер’єрів займався відомий художник Алєксандер Роліньський, автором різьбленого декору є геніальний скульптор Йоган Георг Пінзель у співпраці з Матвієм Полейовським.

Реставрацію храму проводили у 1900 р., 1927 р. (головний вівтар), 1929–1931 рр. (внутрішні розписи). У радянські часи костел використовували як господарську споруду і замкнули остаточно в 1961 р.

У 1974 р. в костелі сталася пожежа, внаслідок чого вигорів весь дах та невдовзі завалився. На сьогодні стан безцінного храму критичний, він є суцільною руїною без даху, склепінь.

Ми вважаємо, що така пам’ятка архітектури заслуговує на реставрацію. Наша мета – привернути увагу до аварійного стану унікальної пам’ятки цієї культури.