(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Наприкінці цього літа, 31 серпня – 1 вересня, в Омельницькій об’єднаній територіальній громаді відбудеться масштабний фестиваль “Чарівна симфонія козацтва”.

 
 
 

Реалізація заходу стала можливою завдяки перемозі громади у всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження».

Це конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад.

Цього року у конкурсі перемогли 74 проекти, серед яких і великий проект Омельницької ОТГ, на втілення якого виділили 700 тисяч гривень, ще 210 тисяч виділять з місцевого бюджету. А загалом, на реалізацію таких ініціатив у 2019 році Уряд виділив 50 млн грн, повідомляє Коло. 

Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» присвячений композитору Петру Чайковському, рід якого походить з Омельника. За творчим духом Петро Чайковський був українцем. Прадід композитора був сотенним нашої козацької сотні Миргородського полку, а дід народився у Троїцькому, колишня Фрунзівка, Глобинського району, вчився в Києво-Могилянській академії, де змінив прізвище Чайка на Чайковський.

Головна ідея — показати як з козацьких родів виходили славетні люди.

Фестиваль триватиме два дні – 31 серпня – 1 вересня в Омельнику на чималій території – площа 33 га. Така велика територія виправдана чималою кількістю локацій. 

Що зможуть відвідати гості:

– балет;

– концерт класичної музики у виконанні Полтавського симфонічного оркестру;

– виставка старожитностей Придніпров’я;

– козацькі кінні змагання з танцем характерників та майстер-класом гопака;

– гастрономічний фест;

– виставка картин відомих полтавських художників Миколи Підгорного та Івана Новобранця;

– фестиваль «Омельницьке розмаїття».