(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Дати проведення: 05.08.2019

Місце проведення: місто Чугуїв, Харківська область

Саме у рік 175-річчя від дня народження видатного майстра живопису Іллі Рєпіна, місто Чугуїв став вдруге переможцем конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України. Назва проекту є символічною – «Місто у безмірі барв», адже саме таким Чугуїв бачать художники, які відвідують місто – яскравим, у безмірі барв.

Головною метою проекту є збереження та популяризація кращих здобутків мистецтва, підвищення туристичної привабливості міста Чугуєва та всієї України шляхом створення культурно-туристичного простору.

Презентація проекту відбулася 5 серпня 2019 року, у День народження видатного майстра живопису Іллі Рєпіна. У цей день Чугуїв справді, перетворився на місто у безмірі барв. Шанувальники мистецтва стали учасниками феєрично яскравих подій, які відбулися на декількох локаціях у місті протягом дня.

Вже о 9.00 ранку, біля пам’ятника митцю Іллі Рєпіна, першими вшанували пам’ять художника, наймолодші мешканці міста. Для них була підготовлена культурно-розважальна дитяча програма з вікторинами, квестами, майстер-класами, де кожен учасник заходу розфарбував уявне наше «сіре місто» яскравими барвами.

Меморіальна садиба І.Ю. Рєпіна на вулиці Музейній, де художник жив разом зі своєю сім’єю, коли відвідував Чугуїв, запросила «На гостини до Рєпіна» відвідати безкоштовні екскурсії музеєм, цікаві майстер-класи, квести для дітей і дорослих, а також пригоститися рєпінським чаєм та ексклюзивними ласощами від майстринь міста.

Вулиця Музейна перетворилася на картинну галерею, де просто неба була експонована виставка портретів репродукцій картин Іллі Рєпіна та картин юних «рєпінців» – дітей Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Ю. Рєпіна. Доповнила виставку і стала чудовою фото зоною для шанувальників «селфі», інтерактивна шоу-виставка живих скульптур «Коли картини оживають».

«Мистецький майданчик» у вигляді палітри яскравих фарб, де намальовано мурал за мотивами картини Іллі Рєпіна «Мальви», створений в рамках проекту, презентував творчість художників-професіоналів.

Доповненням заходів в рамках проекту стало урочисте закриття ХХ Міжнародного рєпінського пленеру у Картинній галереї Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна. Протягом майже трьох тижнів 20 маститих художників з різних куточків України та світу та 4 молодих художники-учасники майстер-класів працювали на землі, яка дарувала світу видатного майстра реалістичного живопису. А завершенням їх плідної праці стали неперевершені шедеври – мальовничі краєвиди Чугуївщини, які було презентовано у Картинній галереї і, які поповнили мистецьку скарбницю міста. За 20 років існування пленеру кількість художніх творів у фондах міста складає близько 450 витворів мистецтва.

Вечірні заходи проекту біля батьківського дому, на Меморіальній садибі, відкрив власноруч Ілля Рєпін. На свято завітали герої картин художника. Видовищне та захоплююче театралізоване дійство «Українське серце Іллі Рєпіна» розкрило глядачам таємницю творчості видатного митця та силу любові до рідного краю, що протягом всього свого життя Ілля Рєпін передавав у своїх творах.

Центром реалізації проекту стала площа Соборна, де Ярмарок майстрів презентував широкий вибір сувенірної продукції та інших виробів народних умільців. А поціновувачів музичного мистецтва захопили яскраві враження від симфо-шоу просто неба під диригуванням Заслуженого діяча мистецтв України, Юрія Янко.

У завершенні реалізації проекту «Місто у безмірі барв» було презентовано фільм про життя та творчість І.Ю. Рєпіна «Політ над вічністю» у стилі стоп-моушин анімації, а також яскраве лазерне шоу під звуки «Чугуївського вальсу».

Реалізація заходів в рамках проекту розкрила взаємозв’язок між видами мистецтва, наповнила культурну спадщину життям мистецтв та створило новий культурно-туристичний простір міста.

Організаторам заходу вдалося створити новий подих культури, а глядачі заходу відкрили для себе нові, досі не відомі сучасному світу, «межі» Іллі Рєпіна, його таланти, не тільки як художника, а й письменника та трішки музиканта.