(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Дати проведення: 20 – 24.06.2018

Місце проведення: Шарівка, Харківська область

Метою проекту було створення конкурентоспроможного комплексного культурно-туристичного продукту – рекреаційного простору на базі палацо-паркового комплексу «Садиба» та ландшафтного парку.

Протягом чотирьох днів архітектори, художники, урбаністи, працівники музеїв, креативники, дизайнери, спеціалісти у сфері туризму та гостинності продукували креативні ідеї, які могли б вдихнути друге життя в Шарівський палац. Усього було представлено 11 ідей, дві з яких розділили головний приз хакатону – нагороду в розмірі 10 000 грн.

Серед заявлених тем: «Арт-резиденція», Освітній центр «Сімейний дім», «Творчі майстерні», «Музей-аптека» та ін. Переможцями «Культурного хакатону» стали Надія Величко («Музей світла») і Лілія Чорна («Центр нематеріального мистецтва та освіти»).

В рамках «Культурногохакатону» відбувся масштабний арт-фестиваль (23-24 червня). Протягом двох днів відкрили парк скульптур, провели майстер-класи з кераміки та дизайну, художній пленер, культурно-історичний квест «Таємниця Шарівського парку».

В замку відбулася виставка сучасного плаката «Екологія культури» і театралізований перформанс «Святковий бал», артисти балету станцювали полонез П.Чайковського.

У фіналі фестивалю на сцені поблизу замку відбулися концерти, де можна було почути різні твори – від класики до сучасності. Оркестр Харківського Національного академічного театру опери та балету представив програму «Світові оперні хіти», Сумський академічний театр музичної комедії виконав старовинні вальси, арії з відомих оперет, аргентинське танго.

Шарівський палац отримав свій QR-код, який презентує туристам інформацію про маєток шістьма мовами: українською, англійською, французькою, німецькою, китайською та російською.

Для дітей облаштували дитячий та спортивний майданчики, організували творчі заняття. Вихованці арт-лабораторії «DARVINA16» малювали Шарівський замок та створювали його макети з картону. Учні Чугуївської дитячої художньої школи ім. І.Ю. Рєпіна провели художній пленер.

ШАРІВКА «КУЛЬТУРНИЙ ХАКАТОН»