(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Дата проведення: 15.07. – 05.08.2018

Місце проведення: Чугуїв, Харківська область

 

Міжнародний Рєпінський пленер у м. Чугуєві – мистецький захід, який проводитися з метою розвитку та популяризації реалістичного напрямку в сучасному образотворчому мистецтві.

Цього року було організовано широкомасштабний тритижневий фестиваль (з 15 липня до 5 серпня).

16 художників з України, Литви, Фінляндії та інших країн представили свої роботи, створені протягом трьох тижнів пленеру. 271 картину розташували в центрі міста, зафіксувавши це в Книзі рекордів України як наймасовішу художню виставку під відкритим небом. Роботи були передані в художній фонд міста.

Крім того, Чугуїв відзначає 380-річчя від дня заснування. На честь цієї події встановили ще один рекорд – приготували 380 літрів напою «Гусарська паленка». А на одній з будівель міста з’явився мурал, що зображує відому картину І.Ю. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Серед інших заходів – «Фестиваль однієї пам’ятки», ярмарок майстрів та ремісників, дегустація виробів виноградарів та бджолярів, аукціон картин та виробів декоративно-прикладного мистецтва, фотовиставка, театралізовані екскурсії. Відвідувачам була представлена цікава концертна програма за участі місцевих артистів і музикантів, зокрема оркестру «Chuguevcitybаnd».

Вперше була презентована віртуальна екскурсія Чугуєвом. Сучасний мультимедійний проект став результатом роботи декількох ІТ-компаній і полягає в розташуванні по місту табличок з QR-кодом, за допомогою якого можна завантажити додаток з віртуальною екскурсією. У ролі гіда виступатиме сам Ілля Рєпін. Спогади художника з книги «Далеке та близьке», з особистих листів та історичних матеріалів озвучені харківським актором, а 3-D зображення виконане на основі чугуївського пам’ятника роботи скульптора М. Манізера.

В урочистостях з нагоди закриття пленеру взяли участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель. До фінальної частини культурно-мистецького заходу приєднався голова обласної ради Сергій Чернов.

МІЖНАРОДНИЙ РЄПІНСЬКИЙ ПЛЕНЕР У МІСТІ ЧУГУЄВІ