(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Дати проведення: 16.09.2018

Місце проведення: Острог, Рівненська область

Місто Острог (Рівненської області) переживає час свого освітнього і культурно-мистецького ренесансу.

Метою проекту є порятунок від руйнування пам’ятки архітектури національного значення другої половини XV-початку XVI ст. Татарської надбрамної вежі (башти), задіяння пам’ятки до туристичної інфраструктури міста, створення культурної та комунікаційної локації – арт-простір «Культурний барбакан».

Автори проекту вирішили використати вежу, як культурну локацію, яких у місті не вистачає у зв’язку із значним пожвавленням культурного життя Острога. Це не одинична подія, а локація-стимул розвитку культурної громади.

Питання популяризації історії міста та його національних груп було вирішене шляхом проведення тематичних екскурсій («Татари в Острозі», «Шляхами штетлів. Острог»). У зруйнованій овальній частині брами було облаштовано сценічний простір, а у прямокутному збереженому перешийку – площу для розміщення полотенпленерових художніх виставок, робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, краму учасників святкових ярмарків, глядацьких місць під час проведення театралізованих дійств та кінопоказів.

КУЛЬТУРНИЙ БАРБАКАН