(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Вугледар став єдиним містом у Донецькій області, що увійшло до числа переможців всеукраїнського конкурсу «Малі міста –  великі враження», який проводить міністерство культури України. Загалом були подані 182 заявки, до фіналу дійшли 74 з них.

Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Мета цього конкурсу – підтримка культурних ідей у невеликих населених пунктах та ОТГ, з населенням до 50 тис жителів.  На реалізацію культурно-мистецьких акцій держава виділяє 70% від вартості проекту, а 30% має складати співфінансування з місцевого бюджету.

Вугледар переміг з проектом «Літературно-меморіальний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом», його підготувала місцева бібліотека. Олена Шаніна, автор проекту, розповіла Донецькому ЦРМС, що саме будуть робити в місті в рамках цього проекту.

«Анатолій Овсієнко – місцевий поет-гуморист, останні 20 років свого життя був сліпим, але продовжував писати гуморески. Його творчість вивчають діти під час краєзнавчих годин на літературі.  На тому будинку, де жив поет. Встановлена меморіальна дошка, але Вугледар вирішив ширше вшанувати пам’ять земляка», –  зазначила Олена Шаніна.

В рамках проекту на будинку намалюють мурал з портетом Анаталія Овсієнка та ескізами з його творчості,  встановлять літературні лавочки та ліхтарі, перевидадуть книжки поета в тому числі шрифтом Брайля, щоб люди з проблемами зору могли їх читати.

«Щасливий що серед переможців конкурсу Вугледарська міська публічна бібліотека, зі своїм проектом «Літературно-меморіальний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом» , – написав на своїй сторінці в Фейсбук Андрій Силич, Вугледарський міський голова. – Вітаю Вугледарську міську публічну бібліотеку та керівника проекту Олену Шаніну з перемогою в конкурсі та бажаю успішної реалізації проекту! Зі свого боку обіцяю всебічну підтримку і сприяння щоб Літературно-меморіальний простір в місті Вугледарі був створений до 20 листопада 2019 р».

За словами Максима Ткача, радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС, участь у різноманітних конкурсах допомагає громадам відразу за декількома напрямками.

 «По-перше, відбувається формування ідентичності громади, по друге, створення просторів – це стимул утримати молодь у громаді, по третє, подібні проекти надихають! Важливо, що культурно-мистецькі акції відбуватимуться в невеликих містах, такі події та покращення інфраструктури в рамках проекту якісно покращує місцеве середовище», – коментує Максим Ткач.