(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

У суботу, 16 листопада, у Тульчині відбувся музичний фестиваль «Від Щедрика до Carol of the bells», присвячений композитору Миколі Леонтовичу.

Свято супроводжувалось вогняним шоу, пісочною анімацією та хоровим марафоном.

Дійство розпочалось із відкриття оновленого Музею-квартири Миколи Леонтовича, де цього дня зібрались жителі Тульчинської громади, керівники області та міста, народні депутати, професійні і аматорські  творчі колективи. Музей, який було відкрито в далекому 1977 році (оголошеному ЮНЕСКО роком Леонтовича до сторіччя від дня народження композитора), тепер не впізнати. Це сучасний музейний заклад, обладнаний системою інтерактивного спілкування з відвідувачами.

Співробітники музейного комплексу з гордістю демонструють збережені раритети: книги з особистим факсиміле Миколи Леонтовича, його партитури, особисті речі родини.

Стіни музею прикрашають картини авторства сестри композитора Вікторії. У день відкриття костюмоване дійство перенесло гостей у вітальню та кабінет митця початку двадцятого століття.

Продовженням фестивалю стало велике хорове шоу  «Від Щедрика до Carol of the bells» за участю шести хорових колективів, театру вогню «East fire show» з Харкова, Центру пісочної анімації «MS-ART», DJ Muzon та багатьох інших виконавців. А на сцені фестивалю до пізнього вечора для сотень мешканців Тульчина та гостей міста вирувало свято.

Всіх його учасників об’єднав неповторний «Щедрик», який  знані творчі колективи представляли у різних версіях, презентуючи  зріз української хорової музики від 17 до 21 сторіч. Водночас  на  учасників та відвідувачів фестивалю  чекали екскурсії по Тульчину і  традиційно щедрий ярмарок подільських смаколиків. За матеріалами: http://www.vin.gov.ua

джерело