Міністерство культури України підсумувало конкурс культурно-мистецьких проєктів “Малі міста – великі враження”. Проєкти-переможці конкурсу реалізуються у
2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету, пише Урядовий портал.
За результатами конкурсного відбору до Переліку включено 74 культурно-мистецьких проєкти, з яких за категорією “великі проєкти” – 4, “середні проєкти” – 41 та “малі проєкти” – 29.
Рішення спрямоване на надання державної підтримки з метою виявлення і поширення нвйкращого досвіду реалізації ресурсного і творчого потенціалу населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб, на популяризацію культурної спадщини, посилення інвестиційної та туристичної привабливості таких населених пунктів.
На Прикарпатті фінансову підтримку від уряду отримало шість проєктів.
Серед великих:
- Культурно-екологічний проєкт “ТаПіаріАрт-раут” – село Старуня Богородчанського району.
- Проведення на території замку Куропатви (Пнівський замок XV століття) етнофестивалю “Джєнджур Фист” – місто Надвірна.
- Фестиваль гумору і сатири “Весела копиця” як інструмент збереження нематеріальної культурної спадщини Бойківського краю – місто Долина.
Серед малих проєктів:
- Створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля – місто Рогатин.
- Організація етнічно-культурного фестивалю “Гуцульське весілля” у Нижньовербізькій ОТГ – село Мишин Коломийського району Івано-Франківської області.
-
Фестиваль “Баюракова бартка” – місто Яремче, селище Ворохта, села Микуличин, Поляниця, Татарів, Яблуниця, Вороненко Івано-Франківської області.
Цьогріч фінансування передбачене на рівні не більш як 70% від кошторису проєкту, або від мільйона до п’яти для “великих” проєктів і від ста до 250 тисяч для “малих”.