(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

6 вересня об 11:00 відбулась презентація  «Устилуг Стравінський FEST» – переможця конкурсу  «Малі міста – великі враження» (Зала 2).

Організатор: Український центр культурних досліджень.

Учасники: Ірина Френкель – директор Українського центру культурних досліджень, грантова програма «Малі міста – великі враження»; Людмила Даменцова – представник Асоціація міст України; Лілія Бевзюк-Волошина – менеджер зі зв’язків з громадськістю програми «Малі міста – великі враження», прессекретар фестивалю «Устилуг Стравінський FEST»; Світлана Дубицька – заступник Устилузького міського голови, ініціатор «Устилуг Стравінський FEST»; Сергій Калита – Класичний ювелірний Дім «Лобортас».

Довідково. 12 жовтня в місті Устилуг (Волинь) відбудеться перший «Устилуг Стравінський FEST», присвячений композитору Ігорю Стравінському. 

Мета фестивалю – збільшити кількість туристів та покращити туристичну привабливість міста, розказати про єдиний в світі музей-садибу композитора та диригента Ігоря Стравінського. Фестиваль буде проходити за підтримки програми «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України.

Нагадаємо, що нещодавно у Києві відбулося урочисте відкриття сучасного артоб’єкту – пам’ятного знака на честь видатного композитора і музиканта Ігоря Стравінського.

Підсумкові матеріали:

У Волинській області відбудеться фестиваль, присвячений композитору Ігорю Стравінському

У місті Устилуг (Волинь),12 жовтня, відбудеться перший «Устилуг Стравінський FEST», присвячений композитору Ігорю Стравінському.

Про це повідомила ініціатор заявки на проведення проєкту “Устилуг Стравінський FEST” Світлана Дубицька на пресконференції в Укрінформі.

“Ім’я Ігоря Стравінського стоїть в одному ряду з відомими світовими композиторами – класиками. Його твори ставляться по найвідоміших сценах України і світу. Але чи відомо багатьом, що на початку минулого століття протягом семи років Ігор Федорович Стравінський приїжджав в наш Устилуг. Тут він писав свої твори, і називав наш Устилуг райським куточком для творчості”, – сказала Дубицька.

Вона зазначила, що метою проєкту “Устилуг Стравінський FEST” є популяризація та підвищення рівня туристичної привабливості міста Устилуга.

“І завдання формували так, щоб цю спадщину використати різносторонньо. З однієї сторони популяризувати те, що у нас є, а з другої сторони використати цей факт для розвитку культури, туризму, і як наслідок залучення інвестицій на територію”, – сказала Дубицька.

Прессекретар “Устилуг Стравінський FEST» Лілія Бевзюк-Волошина зазначила, що фестиваль розпочнеться о 12:00. Тоді в актовій залі Музею-садиби Ігоря Стравінського, відбудеться дитячий концерт піаністів та скрипалів з регіону Волинської області. За її словами, до участі в концерті запросили дітей з Польщі.

Бевзюк-Волошина розповіла, що о 14:00 відбудеться святковий концерт на міському стадіоні. Львівська філармонія продемонструє музично-театральну виставу за музикою Стравінського “Історія солдат”. Вона додала, що на фінал заплановані виступи найкращих виконавців балетів Ігоря Стравінського в Україні.

1 жовтня, у Всесвітній день музики, о 14:00 в Устилузі відбудеться префестивальна акція. Тоді пройде презентація арт-об’єкту на честь Ігоря Стравінського в Музеї-садибі.

Проєкт “Устилуг Стравінський FEST” виграла в конкурсній програмі уряду України та Міністерства культури “Малі міста – великі враження”. За умовами конкурсу – 70 % фестивалю фінансує держава, 30 % додає місцева влада. У цьому конкурсі беруть участь культурно-мистецькі проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

Фестиваль “Устилуг Стравінський FEST” відбудеться 12 жовтня в місті Устилуг.

Ігор Федорович Стравінський (5 (17) червня 1882 — 6 квітня 1971) — композитор і диригент, українського козацького походження. Син співака Федора Гнатовича Стравінського.

Творча спадщина композитора складається з великої кількості балетів, опер, фортепіанних, камерних, хорових і вокальних творів.

Значну частину своїх творів Стравінський писав на українській землі, а їхні джерела знаходив в українському фольклорі. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравінський називав містечко Устилуг поблизу Володимира-Волинського.

У 1990 в місті Устилуг Волинської області відкрито перший у світі музей видатного композитора.