(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Відбудеться дійство 10 серпня.

В Дунаєвецькій міській ОТГ у серпні проведуть свято Церери, яке відзначали здавна в Миньковецькій державі. Дійство відбудеться в рамках проекту «Малі міста – великі враження», де Дунаєвецька громада стала однією з переможців. Нагадаємо, у 2019 році на Хмельниччині за умовами співфінансування з державного бюджету буде реалізовано 6 культурно-мистецьких проектів в містах та селах краю.

«Миньковецька держава, яку створив граф Ігнацій Мархоцький, це ціла віха в історії нашого краю. Він зумів заснувати державу в державі, і коли ми писали проект, проводили паралелі між тим періодом, і процесами децентралізації, які відбуваються наразі в країні. В Миньковецькій державі значно раніше, ніж на інших українських землях, скасували кріпацтво, були в обігу власні гроші та діяли свої реформи і закони. По особливому тут відзначали й обжинки, названі святом богині Церери (римської богині родючості та хліборобства). Оскільки цього року в громаді ми започаткували декілька туристичних маршрутів і один пролягає саме шляхами колишньої Миньковецької держави, то намагаємося в цьому напрямку пропагувати і фольклорні свята, притаманні нашій місцевості», – розповідає Алла Бец, начальник управління культури, туризму на інформації Дунаєвецької міської ради.

Відзначатимуть свято Церери в рамках святкування дня громади 10 серпня. За умовами співфінансування 300 тисяч гривень на дійство виділить держава і 180 тисяч – з бюджету громади.

До теми: Стежками місцевих легенд: на Летичівщині відбудеться фестиваль Кармелюка.

Під час дійства обіцяють показати театралізацію часів графа Мархоцького, виступи фольклорних колективів, агровиставку, файєр-шоу…

Розпочнеться свято об 11 годині 10 серпня біля Дунаєвецької міської ради й продовжиться в Дем’янковецькій долині поблизу міста, де триватиме до пізнього вечора.