(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

«Було б дуже сумно, якби на батьківщині кіномитця, де зберігся кінотеатр, забули про кіно. Тому ми вирішили започаткувати кінофестиваль. Почався він із кіноконкурсу два роки тому, на який охочі подали менш як десять заявок та робіт. Але всім учасникам сподобалася атмосфера та ідея, і тому вирішили наступного року провести цей захід в іншому форматі», — розповідає Віталій СУПРУН, директор Сосницького краєзнавчого музею ім. Юрія Виноградського.

Цьогоріч ІІ Молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш», крім конкурсу кіноробіт, оголосили й фотоконкурс. Також у програмі фестивалю заплановані  роботи кіномайстерень. «Заснувати фестиваль кіно і не наповнити його «кінозмістом» — це було б не правильно. Ми хочемо наповнити фільмами, анімацією, творчістю саме той край, де народився Довженко. Перетворити нашу громаду на кіномекку, щоб сюди їхали туристи, митці, аматори, щоб тут вчили і вчилися робити справжнє кіно: від задуму до готового продукту», — розповідає Андрій ТКАЧ, начальник відділу економіки та інвестицій Сосницької селищної ради. І додає, що на фестиваль запросили гостей з інших областей, де кіномайстерні вже є, щоб вони розповіли про свій досвід. У програмі також майстер-класи з ораторського мистецтва, гримування та кінозйомок і багато кіно.

Організатори фесту стверджують, що для них Олександр Довженко — не просто земляк, який жив на території Сосницької громади. Довженко — це дійсно її бренд. «Фестиваль «Капелюш» — це інше звучання спадщини Довженка. Це презентація Олександра Довженка в іншому світлі. Минулого року це були його шаржі, світлини та малюнки. Його капелюхи… Хочемо, щоб його сприймали живим, а не просто як пам’ятник, мертвий обеліск. А його садибу перетворити на справжню арт-резиденцію — майданчик для спілкування та творчості», — каже Віталій Супрун. З весни в громаді стали популярними кінопокази під відкритим небом. Віталій каже, що пересувний кінотеатр збирає від 20 до 50 глядачів і може організуватися у будь-якому куточку громади: у парку, в полі, під мостом, у клубі або на галявині у лісі.

Організатори фестивалю подали проєкт «Арт-резиденція Довженка» на конкурс «Малі міста — великі враження». Ініціатива включає створення віртуальних екскурсій по музею, сайту, кіномайстерень із сучасним обладнанням. «Ми хочемо осучаснити музей. З образу Довженка потрібно скинути весь нафталін, наблизити митця до нас, бо він ще по-справжньому не вивчений і не прочитаний. У нього багато талантів, які тривалий час від нас приховували. І як художника, і як сценариста, і як поетичного складу людини. І якщо ми, використовуючи різні форми залучення людей для вивчення його талантів, зможемо розвивати економічну сферу таку, як туризм, то це буде дуже добре», — каже Андрій Ткач.

Крім фестивалю «Капелюш», у громаді готуються до 125-річчя Довженка. У Людмили Кликової, ландшафтного дизайнера, яка переїхала до Сосниці кілька років тому, та Віталія Онищенка, коваля, виникла ідея створити в центральному парку містечка фотозону. Серед квітів та дерев на гостей чекатиме знімальний майданчик, де буде кована камера часів, коли ще знімав Довженко. Поруч буде стілець, де кожен охочий зможе сфотографуватися, і лавочка стилізована під кіномистецтво.

— У парку вже підготували місце під майбутній майданчик і він миттєво став популярним для фотосетів серед жителів Сосниці та гостей, особливо серед весільних фотографів. Стають популярними фотозйомки молодят на території музею в українському стилі та вбранні. Ми створюємо об’єкти, трансформуємо простір, щоб це було цікаво і нам, і туристам, — розповідає Андрій Ткач.

Джерело