(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Цієї осені в Старокостянтинові відбудеться гастрономічний фестиваль “Щука-фест”, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на “Є“.

“Історичні джерела про Старокостянтинів розповідають про те, що наші околиці завжди славилися смачною щукою. Є навіть свідчення австрійського посла, який відвідував наші земля в ХVII столітті, і писав, що старокостянтинівська щука була відома навіть за межами країни. Її замовляли аж з Відня. Тож ми вхопилися за цю ідею і хочемо зробити саме гастрономічний фестиваль, який буде пов’язаний зі щукою. Плануються “смачні” конкурси. Буде уха, щука заливна, смажена, запечена, по-князівськи… Залучимо рибалок, організуємо конкурс і для них. Щойно виловлену щуку можна одразу буде приготувати та покуштувати”, – розповідає Василь Муляр, начальник Старокостянтинівського управління культурної політики та ресурсів.

Усе це поєднають з етновиступами, співами, танцями. Діятимуть ярмарка та виставки народних ремесел.

“Фестиваль плануємо провести 21 вересня, в переддень дня міста Старокостянтинова. За локацію обрали майданчик біля замку Острозьких. Зараз відшуковуємо старовинні рецепти, за якими будемо готувати страви”, – додає Василь Муляр.

Також під час фесту покажуть вистави з життя князівської родини. Старовинні костюми для показів виготовили спеціально для таких показів ще на весні і презентували під час відкриття туристичного сезону в місті.

Нагадаємо, пройде він в рамках Всеукраїнського етнофестивалю “Болохівські гостини”. Його реалізація стала можливою завдяки реалізації Всеукраїнського конкурсу культурно-мистецького проєкту “Малі міста – великі враження”, у якому Старокостянтинівська міська рада стала однією з переможців.

Джерело