(044) 234-55-30, (044) 234-09-07
 
 
У місті Шаргород за тиждень презентують інноваційну екскурсію-квест «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив куратор проєкту, голова ГО «Шаргород Рафінад» Григорій Саулко.

«Наше місто має величезну багатонаціональну історико-культурну спадщину і потенціал до перетворення міста на потужний туристичний та культурний центр. У невеличкому Шаргороді розташовані цікаві історичні пам’ятки: костел Святого Флоріана XVI ст., Свято-Миколаївський чоловічий монастир XVIІ-XIX ст., синагога XVІ ст., штетл, замок Замойського із залишками міських мурів та сторожової вежі, а також нинішнє надбання – Центр сучасного мистецтва «Шаргород Рафінад». Об’єднавши їх в одне ціле, ми вирішили розробити інноваційну екскурсію-квест «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва». Цей проект здобув підтримку Мінкульту в рамках конкурсу «Малі міста – великі враження», – повідомив Саулко.

За його словами, проєкт розрахований на туристів як з України, так і з-за кордону, він буде цікавим для усіх соціальних та вікових груп. Він передбачає створення та презентацію інноваційного туристичного продукту – екскурсії-квесту «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва» на базі міста Шаргород Вінницької області.

До створення екскурсії-квесту організатори долучили місцевих краєзнавців та фахівців із гейміфікації, які зроблять більш привабливими та урізноманітнять відвідини історичних об’єктів міста. Кошти, отримані за рахунок збільшення туристичного потоку, вони частково спрямовуватимуть на реставрацію та утримання об’єктів культурної спадщини.

Крім того, в ході проекту планується розробити концепт музею штетлу (музею єврейської культури міста) і створити центр крафтових мистецтв на базі «Шаргород Рафінад».

Презентація маршруту екскурсії містом Шаргород у формі квесту «Від шаленого штетлу до сучасного мистецтва» відбудеться 11 жовтня. В день презентації на кожній локації маршруту відбуватиметься мініфестиваль, що характеризуватиме окремий об’єкт культурної спадщини міста.

На кожному об’єкті квесту відбуватиметься мистецьке дійство. Наприклад, на даху синагоги гратиме скрипаль, а на території колишнього цукрового заводу відбудеться вистава просто неба Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. Садовського «Хелемські мудреці».

ДЖЕРЕЛО