(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

14 вересня у селищі Опішня Зіньківського району на Полтавщині вперше провели культурно-гастрономічний “Opishnya SlyvaFEST”.

Ведуча фестивалю Жанна Чечель розповіла, що на захід прибуло багато відвідувачів та навіть  відомий телеведучий Костянтин Грубич, який веде гастрономічну локацію.
На фесті він готував ткемалі.

Нагадаємо, “Опішня СливаФесті” – проект-переможець у цьогорічному Всеукраїнському конкурсі “Малі міста — великі враження”.

 Голова Опішнянської ОТГ Микола Різник розповів, що, подавши проект фестивалю на конкурс, хотіли таким чином відродити бренд опішнянської сливи, який з часом забувся.

Опішнянська слива була відома давно, але трішки призабулась, оскільки на перше місце вийшов бренд гончарства. В Опішні були і яблуневі, і сливові сади. У кожного в дворі росли сливи. У моїй бабусі і дотепер збереглась у хаті сушня, де сушили сливи. Раніше сюди люди приїжджали з різних міст і закупляли сливи оптом. Як з’явилась ідея? До нас приїхали проводити семінар активні громадяни і розповіли, що в Іспанії є фестиваль помідорів, де ними всюди кидаються. І ми подумали – чому б у себе не провести фестиваль адже маємо сливи

 говорить Микола Різник.

Згідно з умовами конкурсу, фінансування фестивалю від Міністерства культури України склало 350 тисяч гривень і 150 тисяч гривень з місцевого бюджету.

За словами голови ОТГ, свято обійшлося дорожче, адже необхідно було налагоджувати інфраструктуру й робити дороги.

На “Opishnya SlyvaFEST” розташувалось Містечко майстрів, де можна було придбати гончарні вироби, екосумки, прикраси, працювали фотозони, розваги для дітей, food-зони.

Але головний акцент організатори зробили на сливі. Кожен міг скуштувати пироги зі сливами, слив’янку чи разом з етнографом Оленою Щербань приготувати шпундру з чорносливом.

Джерело