(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Пілотну версію цього проекту запустили у 2018 році. Він передбачає державне фінансування культурних заходів у малих містах з населенням менше, ніж 50 тисяч людей. Цьогоріч переможцем стало маленьке місто на Донеччині — Вугледар. Там готують проект «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом».

 

Олена Шаніна — співробітниця Вугледарської публічної бібліотеки і водночас керівниця проекту «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом», який став переможцем конкурсу. Анатолій Овсієнко жив у Вугледарі, був зубним лікарем у селі поруч, а коли втратив зір, почав писати гуморески українською мовою.

 “За його життя вийшли 4 збірки. За першу збірку, яка називалася “Сміхота та й годі” Анатолія Васильовича прийняли до Національної спілки письменників України”,— з гордістю розповідає Олена.

Жінка говорить, що вугледарці пишаються таким земляком та вивчають його творчість на краєзнавстві.

 “На жаль, на сьогоднішній день ті збірки, які видавалися за життя Анатолія Васильовича, більше не перевидавалися”, — говорить Олена Шаніна.

У 2009 році на будинку, де жив Овсієнко, встановили меморіальну дошку. Також, в рамках проекту, на цьому ж будинку намалюють мурал із зображенням Овсієнка та героями його творів.

“Малі міста  — великі враження”. На Донеччині створюють новий літературний простір
Меморіальна дошка Анатолію Овсієнку/Фото: Олена Шаніна

 

Як точно виглядиме цей мурал і арт-простір, Олена поки що не знає. Адже це мають вирішити художники, які його малюватимуть, після того як прочитають твори гумориста.

“Малі міста  — великі враження”. На Донеччині створюють новий літературний простір
На цьому будинку має з’явитися мурал/Фото: Олена Шаніна

 “Ця прибудинкова територія буде прикрашена квітковими клумбами. Тут з’являться літературні лавки. Ми хочемо розписати їх сюжетами з його творів і написати цитати з його гуморесок. І літературні ліхтарі. На них теж будуть невеликі замальовки з його творів”, — додає Олена.

Ще однією частиною проекту є перевидання книг поета — має з’явитися одна велика збірка. До того ж, книжки Овсієнка видадуть шрифтом Брайля, щоб люди з вадами зору змогли приєднатися до щорічних “Овсієнківських читань”.

На реалізацію проекту літературно-меморіального простору «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом»  виділили 250 тис грн, 30% з цієї суми мають надати з місцевого бюджету. Арт-простір розташується за адресою Місто Вугледар, вул 13 Десантників, 3. Всього на проект “Малі міста  — великі враження” в цьому році в бюджеті заклали 50 млн гривень. 

“Кожен проект має свого куратора. Це державне підприємство, і зараз ми працюємо, ми обмінялися вже контактами, вони попросили направити їм заявку, кошторис”,— зауважує Олена. 

Реалізувати проекти потрібно з 15 по 20 листопада. Наприкінці року, а саме 1 грудня, учасники мають відзвітувати  за проектами.
Зазначимо, у минулому році на участь у конкурсі подали 153 заявки, 8 з них отримали фінансування. Цьогоріч на конкурс подали 181 заявку, перемогу здобули 74 проекти.

Джерело