(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

12 грудня в ArtHall D12 відбулася підсумкова конференція грантової програми «Малі міста – великі враження».

Нагадуємо, програма стартувала 15 квітня 2019 року – було оголошено прийом заявок, і проводилася вона вже вдруге Міністерством культури України та Українським центром культурних досліджень. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Головна ціль програми – підтримка населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб. Участь у конкурсі могли взяти культурно-мистецькі проекти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

В результаті конкурсу було обрано 74 проекти-переможці, але вдалося реалізувати 71 проект, оскільки 3 з різних причин не змогли впровадити грант у своїй громаді.

Під час підсумкової конференції відбулася зустріч з Володимиром Бородянським, Міністром культури, молоді та спорту України та заступниками Міністра – Анатолієм Максимчуком, Іриною Подоляк, Олексієм Сівіріном, Володимиром Шумілиним та Світланою Фоменко, Першим заступником Міністра культури України.

Володимир Бородянський розповів про програму Міністерства в рамках програми дій і цілей Уряду, зокрема про проект мобільності молоді та політику міністерства щодо історичних ареалів міст і створення нових ЦОВВ. Заступники говорили про плани та найближчі кроки щодо молодіжної політики та УКФ; культурної спадщини, музеїв, інституту книги; про кіно та економічний потенціал культури; про спорт. Всі доповіді були адаптованими для максимально ефективного залучення місцевих громад до ініціатив МКМС.

Міністр також подякував учасникам програми «Малі міста – великі враження» за те, що у непростих умовах вони забезпечують розвиток громад та розвиток культурних громад.

Після чого було презентовано здобутки, кількісні та якісні показники проектів програми «Малі міста – великі враження».

Також відбулися панельні дискусії:

  • «Розвиток культурної сфери в умовах децентралізації – основні зміни» – розподіл повноважень, функціонал, моделювання перспективних мереж, пілотні проекти щодо центрів культурних послуг (модератор Ярослав Петраков, Генеральний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції з обговоренням подальшої долі програми).
  • «Потенціал культурної спадщини та креативних кластерів у розбудові туристичної привабливості малих територій» за участі Людмили Даменцової, експертки з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України; Ігоря Абрамюка, Виконавчого директора асоціації сільських та селищних рад, Павла Третьякова, Голови ГО «Інститут культурної політики» (модератор Ірина Френкель, Директор Українського центру культурних досліджень).

А наостанок, учасники 71 реалізованого проекту отримали дипломи і надію на те, що в наступному році програма продовжуватиме діяти. Адже Володимир Бородянський зауважив, що «Малі міста — великі враження» – не одноразова акція. Міністерство докладатиме всіх зусиль для її ефективного розвитку і надалі!

Презентація «Малі міста — великі враження» 2019