Інфодні конкурсу «Малі міста – великі враження» помандрували далі – у Рівне, Житомир, Миколаїв, Суми та Київ.
Інформаційний день у Києві провела Ірина Френкель, директор Українського центру культурних досліджень. Вона дуже змістовно пояснила всі деталі програми та надихнула на серйозну роботу над майбутніми проектами. Наголосила про обов’язкову умову співпраці з органами місцевої влади, оскільки лише з дозволу місцевої влади може реалізуватися той, чи інший проект. Імплементація будь-якої ідеї має бути прив’язана до певної території. Також говорили про необхідність інтеграції об’єкту в життя громади.
Що може бути об’єктом проекту:
– Матеріально-культурна спадщина;
– Традиції (нематеріальна-культурна спадщина);
– Музейна діджиталізація;
– Історико-культурні заповідники.
«Культурна економіка – це не значить, що культура заробляє, а це значить, що культура надає поштовх, щоб в місто пішли інвестиції. Саме культурні ідеї можуть дати розвиток інфраструктурі маленького міста, так би мовити дати дозвіл на монетизування території. І якщо певна подія відбувається в місті більше 20 років – це є індикатором стабільності» – наголошувала Ірина Френкель.
Гарною новиною є також те, що цього року 1 заявник може подати 2 заявки.
Ірина Френкель розповіла про історію проекту «Малі міста – великі враження». Даний проект розпочинався два роки тому, коли працювала група у Жмеринці. Власне той перший проект сформував робочу групу, яка і розробила програму «Малі міста – великі враження». «Саме тоді ми усвідомили, що культурні проекти в малих містах можуть значно вплинути на формування сталої громади, на економіку міста і сформувати коло агентів культурних змін” – підкреслює Ірина Френкель.
В листопаді 2016 року відбулася презентація цього проекту, але не як такого, що буде реалізуватися фізично, а як електронна платформа, яка об`єднає всі малі міста. Планували цю платформу зробити англомовною, щоб залучати зовнішнього туриста. Але відбувся перший фестиваль «OperaFestTulchyn», який продюсує Ірина Френкель. «І саме тоді, коли ми побачили яким може бути успішним культурний проект у маленькому місті і який він необхідний для розвитку цього міста, ми зрозуміли, що програма «Малі міста – великі враження» не може бути просто електронною платформою, а має реально впроваджуватися в малих містах» – завершила Ірина Френкель.
У Рівному представник Вінницької філії Українського центру культурних досліджень Наталія Морозова провела навчання для зацікавлених представників громад. Вона презентувала умови проведення конкурсу: хто може подати заявку, як оформити партнерство, як відбуватиметься фінансування. Наголосила, що цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!»
Також презентували проекти, які були реалізовані минулого року. Детально розповіли чим саме вони зацікавили членів журі та експертної ради. Нагадали про цікаві лайфхаки та про недоліки, які виявили вже згодом.
У Житомирі інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження» пройшов в обласному центрі. Консультували потенційних заявників виконавчий директор Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська та регіональний представник офісу Українського центру культурних досліджень Сергій Марусій.
«Культура сьогодні торкається фундаментальних речей, на яких будується держава. Довкола є безліч можливостей, і громада може розвиватися в контексті децентралізації. Є багато занедбаних культурних інституцій, яким потрібен новий якісний менеджмент та ідеї, щоб довести громаді, що вона жива і може рухатися далі», – запевнила начальник управління культури і туризму ОДА Тетяна Парфентієва.
Цього дня також відбулися інфодні в Сумах та Миколаєві.
Отже, інформаційні дні тривають.
Прийом заявок на проекти тут: https://bit.ly/2KYTESs