(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

 

Як завершився перший тиждень інформаційних днів програми “Малі міста-великі враження” дізнаємось тут.

24 квітня відбувся інфодень в Миколаєві на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Розпочинається кампанія з проведення інформаційних днів проекту «Малі міста – великі враження» в областях. Наше завдання – розповісти про конкурс та залучити максимальну кількість людей, адже Уряд виділив кошти в підтримку громад і варто цією нагодою скористатися!» – коментував Ігор Гармаш, представник УЦКД після проведення консультацій з приводу подачі заявок.

25 квітня презентація конкурсу стартапів «Малі міста – великі враження» відбулася і у  Херсоні.  У заході взяли участь потенційні учасники проекту, яких зацікавила ідея, – це представники міст, сіл, селищ та ОТГ. Серед учасників діалогу – голови громад, їх заступники, секретарі рад, керівники відповідних профільних управлінь та відділів органів місцевого самоврядування, очільники закладів культури та представники неурядових організацій.

 Зазначалося, що ініціаторами проектів можуть стати як органи місцевого самоврядування, так і юридичні особи, творчі спілки та фізичні особи-підприємці. На грантовій основі вони отримають кошти під креативні індустрії, котрі здатні об’єднати спільною ідеєю сотні тисяч людей.

Виконавчий директор РВ АМУ Лариса Оленковська закликала представників громад проявити активність у написанні проектів, привернути увагу до тих об’єктів, які є родзинкою та залучити кошти на їх розвиток чи відродження, запровадження нових ініціатив, котрі здатні вплинути на культурний розвиток території, її популяризацію. А також запевнила в тому, що регіональне відділення АМУ готове надати комплексну допомогу на етапі підготовки проектних заявок, методичні рекомендації по заповненню аплікаційних форм.

Як зазначалося під час презентації, культурно-мистецькі проекти мають на меті розвиток культурного простору України на основі використання соціально-економічного потенціалу об’єктів культурної спадщини, спрямованого на посилення інвестиційної та туристичної привабливості населених пунктів. На Херсонщині є населені пункти, котрі брали участь у минулорічному конкурсі, однак не перемогли. Але впевнено йдуть до поставленої мети і переконані, що їх населені пункти достойні уваги та можуть конкурувати навіть з великими містами. Два роки поспіль випробовують свої сили та можливості представники м. Генічеська. Серед присутніх, яких зацікавила ідея, чимало представників об’єднаних територіальних громад – тих, які за короткий проміжок часу зробили немало для розвитку своїх населених пунктів – не тільки адміністративних центрів, а й малих сіл.

Під час презентації учасникам було детально роз’яснено умови конкурсу, мету та особливості формування проектів, критерії їх оцінки. Хтось налаштований підписати меморандуми на співпрацю, аби зекономити дольову участь на реалізацію проекту з бюджету громади. Серед важливих критеріїв, на які варто звернути увагу, – запроваджені проекти мають ставити на меті сталість розвитку громади, працювати на довгострокову перспективу. Головне, щоб це було корисно для громади, генерувало ідеї та гуртувало людей, привертало увагу до об’єкта історичної спадщини, – підкреслювали учасники презентації. Таким чином народжуються фестивалі та пленери, креативні простори для молоді та людей з обмеженими можливостями.

Цього дня також відбувся інфодень “Малі міста-великі враження” у Черкасах
Черкаські громади мають неабиякі скарби на своїх територіях, у своїй історії та традиціях. Ідеї проектів обіцяють дійсно яскраві враження!

26 квітня інфодні завітали в Кропивницький, Одесу та Сєвєродонецьк.

У  Сєвєродонецьку Регіональний представник УЦКД Сергій Марусій структурно презентував проект, були обговорені питання щодо участі ОТГ у грантових програмах Міністерства культури, а також нагальні питання, які стосуються реформування галузі. Запропоновано оптимізацію на місцях та налагоджено співпрацю з представниками ОТГ та районів. Присутні пропонували ідеї, яким було дано старт.

Кропивницький за словами Регіонального представника УЦКД Ірини Каць також виявив цікавість до конкурсу. Саме тому є сподівання, що Кіровоградська область буде представлена проектами з оригінальними ідеями, які не тільки подарують яскраві враження людям, а й сприятимуть сталому розвитку громад.

Також відбувся інформаційний день в Одесі.

 

Проектам – бути! Є фантазія – є результат!

Інформаційні дні триватимуть з 2 по 8 травня. Розклад тут: https://bit.ly/2ZAH4vL

Прийом заявок на проекти триває до 15 травня тут: https://bit.ly/2KYTESs