(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Дніпропетровський ЦРМС, джерело

Вітаємо Перещепинську, Грушівську та Покровську ОТГ з перемогою у конкурсі культурно-мистецьких проектів “Малі міста — великі враження”, які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету.

У конкурсі взяли участь подані органами місцевого самоврядування, юридичними особами, творчими спілками, фізичними особами- підприємцями культурно-мистецькі проекти, що мають на меті розвиток культурного простору України на основі використання соціально-економічного потенціалу об’єктів культурної спадщини та елементів нематеріальної культурної спадщини для розвитку, посилення інвестиційної та туристичної привабливості населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб, які відповідають таким критеріям:

  1. строк реалізації проекту –  початок не раніше 15 липня та завершення не пізніше 20 листопада 2019 року;
  2. реалізація проекту на засадах співфінансування з державного бюджету на рівні не більше ніж 70% загальної кошторисної вартості проекту, з місцевих бюджетів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, – на рівні не менше ніж 30 %;
  3. очікувана сума коштів з державного бюджету становить:
  • для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;
  • для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000  000 гривень;
  • для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.

Перещепинська ОТГ перемогла у категорії «середні проекти» з проектом «Створення туристичного кластеру на території Перещепинської міської ОТГ».

Грушівська ОТГ перемогла у категорії «малі проекти» з проектом «Козацькі пісні та вірші — невід’ємна складова патріотичного виховання молоді та збереження нематеріальної культурної спадщини Українців», що реалізовуватиметься у селах Капулівка, Грушівка та місті Підгороднє.

Покровська ОТГ перемогла у категорії «малі проекти» з проектом «Проведення фестивалю “Fest-party у селянській хаті!” у Покровській ОТГ». За словами голови Покровської ОТГ Світлани Спажевої, перемога у конкурсі дозволить значно підняти рівень проведення майбутнього децентралізаційного фестивалю громади.

Варто зазначити, що. внаслідок реформи децентралізації, суттєво змінилися процеси бюджетоутворення та фінансування життєдіяльності міст та об’єднаних територіальних громад. Малі міста та об’єднані територіальні громади, в яких проживає більше половини населення країни, – це реальні індикатори стану держави. В Україні дві третини міст – це міста із населенням до 50 тисяч людей. Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.