(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Переможців конкурсу буде оголошено після 10 липня постановою Кабінету Міністрів України! Просимо вибачення за невеличку затримку!

І одразу після цього розпочнеться реалізація малих, середніх та великих проектів конкурсу «Малі міста – великі враження – 2019» по всій Україні. Нагадуємо, що експертний відбір відбувався у 2 етапи, спочатку експерти відібрали цікаві проекти по змістовій частині, а далі – відбувалися захисти проектів в Міністерстві культури, де заявники засвідчували фінансову спроможність виконати проект. Більшість із заявників заявили про те, що навіть не залежно від того, чи отримають вони грант чи ні, вони все одно будуть реалізувати свої проекти, оскільки це необхідно громадам для розвитку туризму, фінансової спроможності, конкурентоспроможності. Приємно, що заявники розуміють потребу брендування своїх територій та збільшення їх рекламної складової.

Ми зібрали цікавинки від потенційних переможців конкурсу.

 

Національний заповідник «Асканія-Нова», Херсонська область

«Гобелен-Фест»

Ірина Цой, начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова:
«Ми провели 17 травня відкриття сезону і зрозуміли, що саме такі фестивалі нам необхідні. Завдяки ним залучаються туристи, збільшується зацікавленість зі сторони ЗМІ.
Чому саме Гобелен-Фест? Заповідник Асканія-Нова вже є брендом, але мало відомо про наш Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» – національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства, який є єдиним не лише в Україні, а й в світі. Він займається селекційним виведенням тварин, і в першу чергу це вівці. До речі, звідси і назва нашого фестивалю – «Гобелен-Фест”. Засновник «Асканія-Нова» Фальц-Фейн також розводив овець. А гобелени створюються саме з шерсті овець. Інститут унікальний, але рекламною діяльністю не займається, і мало хто про це знає. На його промоцію і запланований наш захід, який відбудеться 14-15 вересня. Приїздіть, адже не треба їхати в Африку, Африка є у нас».

 

м. Яремче, Івано-Франківська область 

Фестиваль «Баюракова бартка»

Володимир Губарчук, секретар Яремчанської ради та Ольга Малахова, керівник проекту:
«Чому саме наш проект має перемогти? Тому що це нові враження, нова фішка, яка не звична нашому туристу. Ми більше відомі у галузях зеленого та гірського туризму, а подієвий туризм – це для нас нове. Ця фішка заснована на історичних подіях, у 1700-х роках на наших територіях проживав Олекса Довбуш і його опришки. Вони вправно вміли вправлятися на бартках. Це такий топірець.
Наприклад, на Київщині є парк «Київська Русь», де відтворюються історичні бої та побут Київської Русі, а ми хочемо так само продемонструвати свої історичні спогади. В рамках проекту ми прагнемо показати театралізоване дійство. І поруч з професійними акторами участь зможуть брати туристи».

 

с. Городське, Житомирська область

«Дивосвіт Трипілля – Світ Злагоди»

Етнограф Інна Величко, керівник проекту:

«В нашому селі є багато артефактів пов`язаних з Трипіллям, втім, донедавна ці артефакти зберігались лише в коробочках. Ми давно хотіли з цим щось зробити, але не було можливості. Наприклад, ми постійно організовуємо на Червоній горі волонтерські загони, прибираємо тощо. Також постійно проводимо наукові конференції, навіть у Житомирі. В 2016 році ми виграли Грант Президента на створення навчально-туристичного-мистецького центру. Ми почали створювати реконструкції пам’яток керамічних виробів Трипільської культури. Нам допомагала мистецтвознавець Людмила Смолякова. Ми створили більше 100 експонатів. Сільська рада виділила нам приміщення бувшої кочегарки і ми заснували там музей із сучасною експозицією Трипільського мистецтва. В рамках проекту «Дивосвіт Трипілля – Світ Злагоди» ми хочемо доповнити ландшафтно-скульптурний оглядовий майданчик, який вже має 3 скульптури. А для нас важливо замкнути коло числом 12».

 

Фестиваль гастрономічної спадщини «Дністровські гостини», с. Маяки та Створення мультинаціональної культурної резиденції «DANUBE HQ», м. Рені – 2 проекти Одеської області

Юрій Маслов, український вчений, педагог, державний та громадський діяч, один з фундаторів імплементації в Україні Дунайської стратегії Європейського Союзу:

«Оскільки ми працюємо над Дунайською стратегією Європейського Союзу, ми зацікавлені розвивати придунайські території. Ми проводимо фестиваль «Українська Бессарабія», в минулому році у Вилково реалізували проект в рамках «Малі міста – великі враження» – «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини», також ми проводимо і інші гастрономічні свята.
Зараз ми хочемо м. Рені зробити Дунайськими воротами Української Бессарабії. Нам дуже важливо, щоб саме Рені, де проживає найбільша кількість національних меншин, міг презентувати національну культуру. Оскільки саме Бессарабія демонструє таку собі лабораторію етнічної поліфункціональної культурної толерантності. Тут поруч живуть – нащадки задунайських козаків, гагаузи та інші. А в с. Маяки проведемо Дністровські гостини, знову встановимо гастрономічний рекорд, як минулого року зробили у Вилково».

Далі буде…