(044) 234-55-30, (044) 234-09-07

Біляївська громада стала одним з переможців конкурсу Міністерства культури України “Малі міста – великі враження”. Проект, який підтримала експертна рада, називається мультиетичний гастрофестиваль “Малі міста – великі враження”. Він пройде традиційно у тиждень святкування дня заснування Біляївки, але тепер буде співфінансуватися за кошти державного бюджету. 

За словами автора проекту, заступниці міського голови з соціально-економічних питань Надії Гончаренко, гасло цьогорічного конкурсу було “Дивись, Україно”. 

– А Біляївці є чим вражати, – говорить Надія Гончаренко, – всі знають про наші природні багатства, але маємо окрім того велику нематеріальну культурну спадщину. Серед іншого – це наша традиційна біляївська вертута, наша гостинність та відкритість. Ми хочемо показати це всій Україні. 

Мета конкурсу, який вже вдруге проводить Міністерство культури, показати, як культурні заходи можуть посприяти розвитку окремих територій, дати поштовх для розвитку, об’єднати громади, активізувати їх потенціал. 

Фестиваль вертути у Біляївці проходить вже кілька років поспіль. Однак цього року він набуде нових форм. Серед родзинок – встановлення національного рекорду на найдовшу вертуту, стіл гостинності, історична реконструкція, цікаві локації, які розкриватимуть місто через призму традиційної мультикультурної кухні тощо.

Але головне, що фестиваль буде не лише гастрономічним, а й мультиетичним. 

– Це означає, що там будуть локації для людей різного віку та фізичних можливостей, – пояснює заступниця міського голови, – на різний гаманець та смак, для всіх народностей – у нас будуть відкриті двері та наші серця. 

Біляївка.City буде інформувати своїх читачів про перебіг підготовки, а також запрошує вже зараз долучатися до організації всіх локацій. Деталі – повідомимо згодом. 

Нагадаємо, що традиційно фестиваль вертути проходить у Біляївці в останню суботу вересня. 

До речі, в Біляївському районі ще одна громада – Маяківська ОТГ – також стала переможцем цього конкурсу. Всього на нього подали 181 заявку з усієї України. 

Джерело