25-27 травня у місті Тростянець Сумської області відбувся фестиваль класичної музики «Чайковський Fest» у рамках проекту «Малі міста – великі враження» Міністерства культури України.

Цьогоріч вперше було проведено Всеукраїнський конкурс класичної музики ім. П.І. Чайковського для дітей та молоді. Виступи конкурсантів оцінювало професійне журі під головуванням видатного композитора Мирослава Скорика. До його складу також увійшли відомий піаніст Борис Федоров, заслужений діяч мистецтв Валентина Макарова, кандидат мистецтвознавства Інна Довжинець та інші відомі музичні викладачі.

До фінального туру потрапив 31 конкурсант, учасники приїхали з різних областей України, а також з Сербії та Китаю, змагалися в номінаціях «Фортепіано», «Струнні інструменти» та «Вокальний спів».

«Започаткування такого чудового мистецького конкурсу - важлива й визначна подія в культурному житті громади, адже нові молоді таланти розкриваються саме у нас, на мальовничій тростянецькій землі, яка століттями надихає на творчість композиторів і музикантів, скульпторів, художників, поетів», - наголосив міський голова Тростянця Юрій Бoва.

Під час концертної програми на території фортеці «Круглий двір» прозвучали такі відомі твори П. І. Чайковського, як увертюра «Гроза», концерт №1 для фортепіано з оркестром, Симфонія №5, «Серенада для струнних», Italian Capriccio, Концерт №3 для фортепіано з оркестром. С. Рахманінова у виконанні   Академічного симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії (художній керівник Тарас Криса (США), диригент Володимир Сивохип), солістка Етелла Чуприк (фортепіано).

На закритті фестивалю Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка (диригент – Дмитро Морозов) представив оперу Петра Чайковського «Мазепа».

Також у рамках проекту «Розробка туристичного бренду міста» на стіні дитячої музичної школи з’явився мурал – портрет Петра Чайковського.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

!!! Вітаємо !!!

переможців І Всеукраїнського конкурсу класичної музики ім. П.І. Чайковського

      

         

Номінація  «Струнні інструменти»   (14-18 років)

1

Ганжа Софія

Гран-прі

Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат

викладач Куприяненко Емма Борисівна

 

2

Сергеєва Анастасія

І премія

Музична студія при Сумському вищому училищі мистецтв і культури

ім.Д. С.Бортнянського

викладач Подячева Тетяна Володимирівна

консультант

Соколов Георгій Юрійович

3

Меленчук Лаліта

ІІ премія

Харківський національний університет мистецтв

ім. І.П. Котляревського

викладач Куприяненко Емма Борисівна

 

4

Раєвська Ая

ІІІ премія

Тростянецька дитяча музична школа

викладач Петренко

Ірина Володимирівна

Номінація  «Струнні інструменти»  (19-25 років)

5

Кірієнко Максим

Гран-прі

Харківський національний університет мистецтв

ім. І.П. Котляревського

викладач Євдокимов Сергій Анатолійович

 

6

Голяка Антон

І премія

Харківський національний університет мистецтв

ім. І.П. Котляревського

викладач Євдокимов Сергій Анатолійович

 

7

Калиниченко Ярослав

ІІ премія

Харківський національний університет мистецтв

ім. І.П. Котляревського

Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка

викладачі Шаповалов Ігор Петрович, Макарова Валентина Андріївна

 

Номінація  «Сольний спів»  (14-20 років)

8

Мазур Діана

Гран-прі

Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського

викладач Полікарпова Наталія Василівна

 

9

Буряк Валентина

І премія

Сумська дитяча музична школа № 1

викладач Стахевич Олександр Григорович

10

Куделя Зоя

ІІІ премія

Тростянецька дитяча музична школа

викладач Книшенко Наталія Петрівна

Номінація  «Сольний спів»  (21-30 років)

11

Смаколіна Ольга

Гран-прі

Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського

викладач Полікарпова Наталія Василівна

 

12

Едельвайс Євгенія

І премія

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

викладач Максакова Марія Петрівна

13

РебсельМатеа

ІІ премія

НН інститут культури і мистецтва Сумського державного педагогічного університету

ім. А.С. Макаренка

викладач Ластовецька

Тетяна Миколаївна

 

14

Балабанова Юлія

ІІІ премія

Харківський національний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського

викладач Полікарпова Наталія Василівна

 

15

ЧжанЛянхун

ІІІ премія

НН інститут культури і мистецтва Сумського державного педагогічного університету

ім. А.С. Макаренка

викладач Руденко Олександр Федорович

 

Номінація «Фортепіано» (14-18 років)

16

Мирошніченко Микола

Гран-прі

Харківське музичне училище

ім. Б.М. Лятошинського

викладач Левандовський Михайло Юрійович

17

Остапенко Олексій

І премія

Сумська дитяча музична школа № 4

викладач Токмань Світлана Федорівна

18

Сергеєва Анастасія

ІІ премія

Музична студія при Сумському вищому училищі мистецтв і культури

ім.Д. С.Бортнянського

викладач Тихоненко

Юрій Минайович

19

Баліашвілі Тіна

ІІІ премія

Сумська дитяча музична школа № 4

викладач Токмань Світлана Федорівна

 

Tags: